sobota, 27 czerwca 2009

Letnia reaktywacja...

Witam!

Po dość długiej przerwie spowodowanej brakiem czasu na wszystko co w życiu fajne (powód główny: praca) postanowiłem w końcu coś napisać :)

Słowem przypomnienia - jesteśmy już po Konwencie Gier Strategicznych Grenadier 2009, (tak w ogóle był moim pierwszym konwentem w życiu) który zaliczam do chwil bardzo miło spędzonych na czymś czemu poświęcamy wszyscy tak dużo czasu - naszemu hobby - jakim jest historia, modelarstwo i wargaming, a także cała reszta rzeczy z tym związana.

Spędziliśmy czas na naszych prezentacjach systemu O:WW2 w miłym gronie osób i raczej na pewno pojawię się na kolejnej edycji tego warszawskiego konwentu :)

Ale nie o tym mowa. W ramach walki z własnym nieróbstwem nakupowałem tego i owego i owoce mojej pracy będę starał się sukcesywnie pokazywać.

Dziś na warsztat poszły Halftracki M3A1 Italeri (z serii Fast Assemble)

Miałem całkiem spory zasób różnych kalkomanii z innych modeli i wpadłem na pomysł wykonania jednego z nich w barwach i oznaczeniu dywizji Piechoty Zmotoryzowanej Wolnych Francuzów z czasu Operacji Anvil (Dragoon) - czyli lądowania Aliantów w rejonie Południowej Francji - konretniej w Prowansji między Cannes a Toulonem.

Kolory użyte przeze mnie to głównie paleta barw Vallejo: 090 Reflective Green jako baza (podkład pojazdów to czarny matt Duplicolor), 141 English Uniform (jako elementy skórzane i drewniane trzonki łopat i kilofów), Agama Gun Metal 32ME - wszelkiego rodzaju części metalowe jak lufa 50 .cal-ówki, oraz Agama Uniform Green A52M (kanistry z benzyną). Całość potraktowana na koniec patyną Vallejo Black Glaze którego chyba nie muszę przedstawiać :-D

Oto efekt moich poczynań:

2 komentarze:

Marcin Koszuta pisze...

Chowam się i szukam szczęki pod stołem :)
teraz czas na coś RKKA może ta haubica 203mm :D

Thomas pisze...

Siemka.

Częstotliwość postowania masz zajebistą nie powiem :D

Co do modelu to przyczepię się jedynie do kalki z napisem, która przechodzi przez łączenie na kadłubie. Mogłeś przesunąć ją na pierwszą część kadłuba i było by git. Ale ogólnie modelik pierwsza klasa!!

A+

Thomas